بادام هندی در بارداری چه فوایدی دارد؟

بادام هندی چیست؟

بادام هندی درختی گرمسیری و همیشه‌سبز از خانواده سماق است و نام انگلیسی آن از کلمه «کاشو» که برای نامگذاری قسمت خوارکی گیاه به کار می‌رود، گرفته شده است. میوه درخت بادام هندی از دو قسمت اصلی تشکیل شده است که عبارتند از قسمت خوراکی و گوشتی درخت که به آن «سیب هندی» می‌گویند و بخشی دیگر شامل مغز یا همان بادام هندی است و ارزش غذایی و خواص دارویی فراوانی دارد.

میوه بادام هندی، لوبیایی شکل بوده، پس از رسیدن کامل میوه و برداشت، بایستی مغز میوه از پوست آن جدا شود. طبیعت این مغز خوراکی خوشمزه، گرم و خشک بوده و برخی خواص بادام هندی به طور کلی عبارتند از: پیشگیری از سرطان ها، محافظت از قلب، کاهش فشار خون بالا، حفظ سلامت پوست و مو، حفظ سلامت استخوان‌ها، حفظ سلامتی مغز و اعصاب، پیشگیری از تولید سنگ صفرا، سرشار از آنتی اکسیدان‌ها، کمک به عملکرد هضم غذا، سرشار از ویتامین‌ها، حفظ سلامتی دندان‌ها و لثه‌ها و بهبود فرآیند خواب.

آیا بادام هندی برای زن باردار مناسب است؟

پاسخ به این سوال واقعا ساده است؛ البته. مصرف بادام هندی در بارداری نه تنها اشکالی ندارد بلکه مفید نیز می‌باشد مگر اینکه شما به این نوع آجیل حساسیت داشته باشید.
ارزش غذایی بالا و خواص بیشمار بادام هندی باعث شده است، مصرف بادام هندی در دوران بارداری به عنوان یک قرص ویتامین طبیعی شناخته شود به طوریکه، حدود ۳۰ گرم بادام هندی حاوی بیش از ۴ گرم پروتئین، ۹ گرم کربوهیدرات و ۱۳ گرم چربی سالم، انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید و لازم برای رشد جنین است. در واقع بادام هندی حاوی تمام ویتامین‌هایی است که برای رشد جنین در طی بارداری لازم و ضروری خواهد بود.

خوردن آجیل‌ها باعث کاهش خطر ابتلای کودک شما به آلرژی نسبت به آنان می‌شود. شما با مصرف بادام هندی در دوران بارداری کمک می‌کنید تا فرزندتان در برابر آلرژن مقاوم شود. مخصوصا اگر فرزندتان فاقد حساسیت ژنتیکی به آن باشد.

بادام هندی منبع خوبی از کلسیم است. شما برای رشد جنین نیاز به پروتئین و چربی‌های سالم دارید و آجیل‌ها بهترین منبع برای این مواد هستند. آنها همچنین دارای کربوهیدرات و فیبر بوده که برای کاهش سطح کلسترول بد در بدن و جلوگیری از بیماری قلبی ضروری است. اگر شما مستعد ابتلا به مشکلات قلبی باشید بارداری برای شما قدری سخت خواهد بود و از آنجا که نمی‌توانید برای کاهش خطرات مشکلات قلبی از داروهای شیمیایی استفاده کنید، استفاده از آجیل‌ها مانند بادام هندی بسیار به شما کمک خواهد کرد.

۲۸ گرم بادام هندی حاوی ۱.۷ میلی گرم آهن است. این سطح از آهن بسیار زیاد است و باعث می‌شود که این آجیل برای زنان باردار که هر روز به ۲۷ میلی گرم آهن نیاز دارند، بسیار مفید باشد. آهن نقش مهمی در تولید هموگلوبین دارد و امروزه افراد بسیاری به خصوص زنان باردار مستعد ابتلا به کم خونی فقر آهن هستند.

بادام هندی منبع عالی ویتامین K است. ویتامین k برای انعقاد خون ضروری است. توجه داشته باشید که مصرف ۹۰ میکروگرم این ویتامین در طول بارداری باعث کاهش خطر خونریزی جنین در هنگام زایمان می‌شود.

بادام زمینی غنی از مس است. مس برای رشد رگ‌های خونی، سیستم عصبی و قلب جنین ضروری است. مقدار روزانه مورد نیاز مس ۱ میلی گرم است و ۲۸ گرم بادام هندی حاوی ۰.۶ میلی گرم این ماده معدنی است. با این حال، باید مراقب باشید زیاده روی نکنید، زیرا مقدار زیاد مس ممکن است باعث اسهال، مشکلات قلبی و سردرد شود.

یکی دیگر از مواد معدنی مهم در بادام هندی، منیزیم است. منیزیم در کنار کلسیم باعث افزایش سلامتی عضلات و استخوان‌ها در زنان باردار و استحکام دندان‌ها و استخوان‌های فرزندشان شده و همچنین آنان را از فشار خون بالا، تنش، خستگی و میگرن محافظت می‌کند.

(0) نظرات