پسته محصولی استراتژیک برای ایران است/ ضرورت افزایش سطح تولید

دامغان- وزیر جهاد کشاورزی از پسته به عنوان یک محصول استراتژیک در ایران یاد کرد و گفت: صادرات پسته دامغان در توسعه اقتصادی استان سمنان نقش مهم دارد.

سید جواد ساداتی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه باید به جایگاه اول تولید پسته در دنیا برسیم، اظهار داشت: پسته دامغان یک محصول ارزآور است که باید به جهان معرفی شود از سوی دیگر این محصول در توسعه اقتصادی استان سمنان نقش مهم دارد.

وی با بیان اینکه پسته یک محصول استراتژیک برای استان سمنان به حساب می‌آید و باید از ظرفیت‌های منطقه در راستای توسعه بازارهای ملی و جهانی کمک شایانی کرد، تاکید داشت: افزایش سطح تولید پسته دامغان مورد تاکید است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برای باید افزایش سطح تولید پسته در دامغان نقشه راه وجود داشته باشد و این جایگاه را بیش از گذشته افزایش داد، گفت: پسته دامغان یکی از مرغوب‌ترین پسته‌های موجود در دنیا است که باید به آن توجه شود.

ساداتی نژاد با بیان اینکه دامغان را با نام پسته می‌شناسند و این شهرستان دارای ظرفیت‌های خوبی در بخش کشاورزی به ویژه محصول استراتژیک پسته دارد و دامغان از این لحاظ بیشتر به آن توجه کرد، گفت: وزارتخانه بر محصول پسته تاکید ویژه دارد.

به گزارش مهر؛ سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر خود به شهرستان دامغان از گلخانه هیدرولیک؛ باغ و مرکز فرآوری و بسته بندی پسته و پروژه احداث استخر ذخیره آب شهید هاشم ساجدی در شهر کلاته رودبار بازدید و در آئین نماز عبادی سیاسی جمعه و نشست با تشکل‌های بخش کشاورزی شرکت می‌کند.

(0) نظرات
کد را وارد کنید reloadrecaptcha