چاه های کشاورزی در رفسنجان به عمق ۳۰۰ متر رسیده اند

به گزارش خبرنگار مهر محمد مهدی فداکار شامگاه شنبه در مراسم تودیع و معارفه سرپرستان فرمانداری رفسنجان گفت: رفسنجان یکی از قطب‌های کشاورزی و ارزآوری در استان کرمان است و به همین دلیل کشاورزی در این منطقه اهمیت بالایی دارد اما با مشکلاتی از جمله کم آبی نیاز مواجه هستیم به همین دلیل باید از توان شرکت‌های دانش بنیان و روش‌های علمی و مدرن برای توسعه کشاورزی و آبیاری مکانیزه استفاده شود تا بازدهی بالا تری داشته باشیم.

وی ادامه داد: ۹۰ درصد آب موجود در شهرستان در بخش کشاورزی استفاده می‌شود که بخشی از این آب هدر می‌رود و باز دهی مناسبی ندارد به همین دلیل باید آبیاری مکانیزه توسعه یابد.

فداکار افزود: بیشترین عمق چاه‌های کشاورزی استان کرمان در رفسنجان است و عمق ۳۰۰ متری چاه‌ها را در این شهرستان شاهد هستیم.

وی گفت: با توجه به فرونشست دشت‌ها و خشکسالی بی رویه در استان باید روند برداشت آب مدیریت شود تا در آینده با مشکل جدی مواجه نشویم.

وی خواستار اقدامات علمی در راستای افزایش راندمان کشاورزی در شهرستان شد و افزود: در این زمینه باید کارهای جدی علمی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی با زندگی مردم گره خورده است گفت: در رفسنجان تولید پسته با امرار معاش مردم رابطه مستقیم دارد و باید فکری برای سرمازدگی و گرمازدگی و خسارت‌های قابل توجه به کشاورزان کرد.

کد خبر 5511992
(0) نظرات
کد را وارد کنید reloadrecaptcha