مشخصات انواع پسته

پسته احمدآقایی 
این پسته را اولین بار احمد آقا فروتن شناسایی کرد و با وجود اینکه قدمتی طولانی ندارد، به دلیل درشتی میوه آن، بادامی شکل بودن، مغز قرمز و پوست استخوانی‌رنگ آن به طور قابل توجهی در حال گسترش است.. یکی از نمونه های جدید پسته تجاری ایران، پسته کله قوچی است.
عملکرد بالا و زمان کم لازم برای برداشت از ویژگی های بارز این نوع از پسته است. هند و یونان از جمله کشورهای خواهان پسته احمدآقایی هستند. مغز این نوع از پسته کشیده و در سایزهای ۲۴ـ۲۲، ۲۶ـ۲۴، ۲۸ـ۲۶، ۳۰ـ۲۸ یافت می شود.

پسته کله قوچی
همانطور که از اسم آن پیداست پسته ای درشت و گرد میباشد و دارای طعم خاص خودش هم هست و چون اندازه آن بزرگ است توچین آن جلوه ی خاصی دارد و به آجیل شکل و ظاهر زیبایی میبخشد و بهترین نوع پسته کله قوچی در منطقه نوق رفسنجان پیدا میشود.
برگ‌های این درخت، پنج برگچه دارند که برگچه انتهایی از برگچه‌های جانبی بزرگتر است. این رقم پسته زودگل‌ و نسبت به سرمای دیررس بهار و خسارت ناشی از آن آسیب‌پذیرتر است. محصول درخت پسته کله‌قوچی قابل برداشت در دهه دوم شهریور و جزء دسته متوسط‌ رس‌ها است.

پسته اکبری
این نوع پسته بسیار کشیده و بزرگ است و از نوع احمد آقایی کشیده تر میباشد ولی در بین انواع پسته ها دارای قیمت بیشتری میباشد دست چین آن برای آجیل پرطرفدار است.و پسته لوکس و مجلسی میباشد . رشد رویشی این رقم پسته زیاد است و با داشتن برگ‌هایی با سطح وسیع و متراکم، میزان محصول بالا اما دیرگل و دیررس در دهه سوم شهریور برداشت می‌شود. پسته اکبری دارای رنگ رویه مغز بنفش قهوه‌ای و پوست استخوانی کرم تیره می باشد. پسته رفسنجان از این نوع، پسته‌ای است که معمولاََ عام و خاص آن را به عنوان پسته با کیفیت و مرغوب برای شب عید انتخاب می‌کنند

.

پسته فندقی (اوحدی)
پسته فندقی از نظر شکل و ظاهر نسبت به بقیه انواع پسته کوچکتر میباشد و به دلیل اینکه پسته ریزی میباشد تعداد آن در یک کیلو بیشتر از سایر پسته ها میباشد در نتیجه اقتصادی تر میباشد و بیشترین حجم را برای صادرات به خود اختصاص داده است.

(0) نظرات