اتمام موجودی


پسته کله قوچی توچین،نوع برشته ی آن برگرفته از همان نوع خام آن محصول است.لازم به ذکر است که عکس محصول گذاشته شده در نوع برشته،عکس خام همان نوع از پسته است.

به اشتراک گذاشتن با:

  پسته کله قوچی دست چین پرطرفدار ترین نوع پسته است، درشت ترین و سنگین ترین نوع پسته، دارای شکل گرد و کروی و اندازه ای بسیار درشت استفاده در ترکیب با دیگر انواع پسته در آجیل، به آجیل شکل و ظاهر زیبایی میبخشد و بهترین نوع پسته کله قوچی در منطقه نوق رفسنجان پیدا میشود.

  پسته کله قوچی دارای مغزی بسیار خوشمزه و لذیذ است که هنگام خوردن مغز آن خاطرات زیبایی را در ذهن خود ثبت می کنید. و به دلیل اندازه بزرگ پسته، در هرکیلوگرم پسته کله قوچی تعداد کمتری پسته وجود دارد.
باید گفت شکل و شمایل پسته کله قوچی شبیه به پسته فندقی است و بسیار شبیه هستند ولی پسته کله قوچی دارای اندازه ای بزرگتر و وزنی بیشتر است.

  در داخل کشور این نوع پسته بسته به کیفیت استفاده های متفاوتی دارد، این نوع پسته به دو نوع کله قوچی درشت و کله قوچی ریز دسته بندی می شود.استفاده معمول نوع درشت آن در آجیل های مجلسی و صادرات برای کشور هایی با بازار هایی کیفیت محور می باشد.

  اما پسته های ریز کله قوچی که بازار خرید ندارند اما کیفیت مغز خوبی دارند را در صنعت بستنی فروشی و شیرینی پزی استفاده می کنند.در هر کیلو گرم پسته کله قوچی حدود 700-800 عدد دانه پسته است که در مقایسه با انواع دیگر کمتر است.

نوع پسته کله قوچی 1 از ارقام معروف و تجاری کشور بحساب می آید. برای اولین بار توسط فردی به نام حاج علی شریفی در روستای دهنو از توابع رفسنجان شناسایی و انتخاب گردید.
کد را وارد کنید reloadrecaptcha

محصولات مرتبط