چگونه می‌توانیم پسته با کیفیت و مرغوب بخریم؟

خرید پسته مرغوب و درجه یک برای افرادی که تخصصی در این کار ندارند، کار سختی است؛ زیرا وقتی به یک آجیل فروشی می روید، تشخیص تفاوت کیفیت بین انواع پسته، به سادگی تشخیص کیفیت دیگر مواد غذایی نیست و انواع مختلف با قیمت های متفاوت، می تواند هر فردی را سردرگم کند.
ما امروز در ایلنا به نقل از الوخشکبار که یک فروشگاه اینترنتی خرید آجیل و خشکبار است، قصد داریم تا نحوه تشخیص پسته خوب و با کیفیت و در ادامه خرید آن را به شما آموزش دهیم.
پسته مرغوب
همانطور که میدانید پسته یکی از گران ترین انواع آجیل است و هیچ کس دوست ندارد با صرف هزینه بسیار برای خرید پسته، با طعم تلخ و نا مطلوب یا مغز پسته کرم خورده مواجه شود. پسته مرغوب و با کیفیت بسیار تازه، ترد و خندان است و هیچ گونه سوراخ و کرم خوردگی در آن دیده نمیشود. طعم پسته خام نباید تلخ یا ترش باشد و اگر رنگ پوست آن تیره بود، مطمئن باشید که این پسته تازه نیست.
تشخیص پسته خوب
کمی با پسته خوب و با کیفیت آشنا شدید ولی نکته اصلی تشخیص پسته خوب برای خرید آن است. شما زمانی باید اقدام به خرید پسته نمایید، که به کیفیت و سلامت آن اطمینان داشته باشید. برای تشخیص پسته خوب و مرغوب، به نکاتی که در این قسمت گفته میشود، دقت نمایید.
1.پسته تازه
همانطور که گفتیم پسته مرغوب باید تازه باشد. برای آنکه از تازه بودن آن اطمینان حاصل نماییم، بهترین راه میل کردن آن است. پسته تازه طعم خوبی دارد و در هنگام میل کردن بسیار نرم است. اگر پسته ای که قصد خرید آن را دارید، دارای این خصوصیات بود، احتمالا پسته تازه ای است.
2. پسته خندان
معمولا افراد علاقه مند هستند که پسته خندان خریداری نمایند.

(0) نظرات